Już w najbliższą sobotę 29.08 Fundacja SŁONIE NA BALKONIE zaprasza Łodzian do hali MOSIR przy ul. Małachowskiego 3 na finał 4 Turnieju Przedsiębiorcy.

Fundacja co roku zaprasza firmy działające na łódzkim rynku i nie tylko do  udziału  w charytatywnym turnieju siatkarskim.  Żeby zagrać wystarczyło stworzyć minimalnie sześcioosobową reprezentację, która w letni weekend ma ochotę pograć w szczytnym celu. Do turnieju zgłosiły się korporacje ale i małe, rodzinne firmy.

„Środki pozyskane w Turnieju to konkretna pomoc dla podopiecznych Fundacji. W ubiegłym roku pieniądze zostały wydane na zainstalowanie monitoringu dla ochrony zdrowia i życia dzieci ze Szpitala Psychiatrycznego w tym roku chcemy wymienić kraty na drzwi w oddziale dziecięcym i kontynuować terapię dla dzieci, które są ofiarami przemocy“ mówi założycielka Fundacji Joanna Paduszyńska. Fundacja SŁONIE NA BALKONIE jako jedyna w Polsce współpracuje z dziecięcym oddziałem psychiatrycznym. Nasi podopieczni mają z sobą bolesne doświadczenia, często są ofiarami lub świadkami przemocy, nierzadko są ofiarami losowego pecha, bywa że nagle tracą rodziców, poczucie bezpieczeństwa. Dziś wiemy, że bez naszej pomocy dzieci nie dadzą sobie rady, dlatego tak ważne są wszystkie inicjatywy, które pomogą nam gromadzić środki na stałą pomoc dzieciom. Na co dzień nikt ich nie dostrzega."- dodaje.

W tym roku w Turnieju zagrało ponad 240 zawodników, każdy z nich to godzina terapii skrzywdzonego dziecka. Zebrana kwota to prawie 17 000 zł.

W finale zagrają zwycięzcy grup eliminacyjnych: Accenture Services Sp. z o. o,  Nordea Operations Centre, GFT Poland Sp. z o.o., Cybercom Poland Sp. z o.o, DHL Express (Poland) Sp. z o.o., INS-EL Sp. z o.o., Rossmann SDP Sp. z o.o., Procter & Gamble

4 Turniej Przedsiębiorcy wspierają: B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego , Procter& Gamble, Szkoła Podstawowa nr 162 w Łodzi, Klub Sympatyków Piłki Siatkowej i Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, które poprowadzi audycję na żywo z meczy finałowych.

Zapraszamy już jutro na rozgrywki od godz. 9.30 do 17.00

 regulamin29.08.2015

 

 

 

 

 

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.