Adaś widział jak mama zabiła pijanego tatę w obronie własnej. Dostał słonia od Pani ze Szczytna, czerwono szarego. Ucieszył się bardzo. Wojtek przeżył wypadek samochodowy, jego rodzice nie. Dostał słonika od Pani z Warszawy. Nie do końca dowierza, że ktoś uszył go specjalnie dla niego. Zapytał czy może zabrać jeszcze jednego, bo zna kogoś komu bardzo potrzebne jest szczęście. Oczywiście zabrał oba. Ania przestała pisać listy do Mikołaja po śmierci mamy, która długo walczyła o życie. Dostała słonia od Pani Magdaleny z Kalisza. Od razu słonik dostał swoje imię.Tydzień temu Krzyś pomyślał "Jak mnie jeszcze raz oddadzą to się zabije" dlatego trafił do szpitala. Dostał słonia bezpiecznego, takiego bez guzików, do przytulania.Małgosia postanowiła zniknąć. Przestała jeść. Wybrała słonia w swoich ulubionych kolorach i uznała, że to bardzo szlachetna praca, którą ktoś dla niej wykonał.A Jaś ma cztery lata nie do końca wie czemu się tutaj znalazł. Zabrał słonika największego

Słoni jest już ponad 300. Przychodzą do nas nie tylko z Polski. Dziś dostaliśmy słonia z Portugalii. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym jak ludzie mogą się zaangażować w działanie dla innych. Jesteśmy też zaskoczeni reakcją dzieci. Większość z naszych podopiecznych nie ma przyjaciół, bo zachowują się inaczej i mają problem z nawiązywaniem dobrych relacji. Dzieci są zdumione, że nagle ktoś uważa że są warte uszycia specjalnie dla nich słonia. Proszę nam wierzyć, że zaangażowanie w słonioszycie widać. Niektóre słonie są zjawiskowe. Akcją SETKI SŁONI DLA DZIECIAKÓW chcemy zwrócić uwagę na to, że są dzieci, które cierpią z powodu problemów psychicznych i ich problemy zdrowotne często wynikają z niedoskonałego funkcjonowania rodziny, ale też z losowego nieszczęścia. Prawda jest taka, że każde dziecko to inna bardzo trudna i złożona historia. I każde z dzieci wymaga innego planu terapeutycznego.

SLONIE

Dzieciom można również pomóc przekazując 1% podatku Fundacji SŁONIE NA BALKONIE.Wystarczy wpisać w PIT KRS 0000 409 122

Pieniądze z 1% podatku zostaną przekazane na zdjęcie krat w oddziale dla dzieci i ich wymianę na piękne drzwi oraz na terapie dzieci po zakończonej hospitalizacji w Szpitalu Psychiatrycznym. 
Jeśli Twój 1% pomaga już komuś innemu możesz zawsze pomóc przez stronę www.slonienabalkonie.pl

 

 

15 zł to koszt przewozu małego Oliwiera na terapię. Oliwier jest przywożony samochodem Fundacji z chorą babcią, która jest rodziną zastępczą wnuczka, od kiedy nie żyją jego rodzice.
60 zł to koszt spotkania psychoedukacyjnego dla grupy dzieci, które nie umieją poradzić sobie ze smutkiem, złością, żalem i odrzuceniem przez najbliższych.
100 zł to koszt terapii najmłodszych dzieci. Dzieci wykorzystanych, ofiar i świadków przestępstw.
Dzieci po traumie czują się niewidzialne. Pomóż to zmienić.